3 grudnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Motywem przewodnim tego święta jest kolor żółty.

Nasza szkoła obchodziła to święto 5 grudnia 2022. Uczniowie wysłuchali krótkiej prezentacji i obejrzeli film, mające na celu zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. W salach i na szkolnych korytarzach można było zobaczyć uczniów i nauczycieli ubranych we wszystkie możliwe odcienie koloru żółtego. Był to wyraz solidarności, wsparcia, budowania wrażliwości i zrozumienia dla potrzeb osób niepełnosprawnych.