W dniu 10 maja 2022 r. młodzież SOSW w Ciechanowie odwiedziła Park Nauki Torus, usytuowany obok jednej z najbardziej niezwykłych wież ciśnień na świecie.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które  przybliżyły im wiedzę na temat   właściwości magnesów oraz napięcia i natężenia prądu.
Mieli możliwość eksperymentować  przy  ponad 20 stanowiskach, w których  interaktywne eksponaty  przybliżały im zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki, iluzji oraz architektury.
   Skupione i roześmiane  twarze uczniów raz jeszcze udowodniły tezę, że  naukę najłatwiej  przyswajać w trakcie zabawy.

Potwierdzają to zdjęcia.